Kategoria: Kultura

 

 

15 maja – Święto Polskiej Muzyki i Plastyki

Koncert LUCYANA (Lucjana Wesołowskiego)

Music Word i rytmy wschodnie

15 MAJA GODZ.19.00

Łódź ul.Narutowicza 42 II p.

ZAPRASZAMY

 

 

Lucjan Wesołowski o sobie

Urodziłem się w Łodzi (24.03.1954), ukończyłem polonistykę na Uniwersytecie Łódzkim.
Gram na wielu instrumentach, takich jak gitara, gitara basowa, sitar ( instrument indyjski), fletach bambusowych, perkusji, djembe (bęben afrykański), etniczne instrumenty lutniowe z Azji i Afryki itd. Komponuję różne rodzaje muzyki, jak np. muzyka relaksacyjna, medytacyjna, World Music ( zwłaszcza oparta na motywach orientalnych, teatralna, piosenki itd.
Ukazało się dotąd (marzec 2008) 15 kaset i/lub płyt z moją muzyką w 4 krajach (Polska, Włochy, Węgry, USA), wydanych w sumie 37 razy. Napisałem muzykę do 8 spektakli teatralnych.
W latach 80. śpiewałem ballady i piosenki poetyckie, otrzymałem główną nagrodę w roku 1983 na Ogólnopolskich Spotkaniach Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie i w tym samym roku II nagrodę na festiwalu OPPA w Warszawie.
Od roku 1981 do 1988 współpracowałem ze studenckim klubem "Hybrydy" w Warszawie. Prowadziłem tam Studio Piosenki ( będące pomysłem Piotra Bakala, jego pierwszego szefa), współorganizowałem Ogólnopolski Przegląd Piosenki Autorskiej OPPA (istniejący do dziś, realizowany co roku przez Piotra Bakala, który jest jego pomysłodawcą), zorganizowałem festiwal „APPSiK”, czyli Akademicki Przegląd Piosenki Satyrycznej i Kabaretowej. W roku 1983 założyłem pod egidą „Hybryd”( przy wydatnym udziale Jerzego Pomianowskiego) „Szkółkę Muzyki Hinduskiej”. W klubach studenckich Politechniki Łódzkiej zrealizowałem 5 edycji Ogólnopolskich Warsztatów Muzyki Orientalnej.
W roku 1983 założyłem zespół „Orientacja na Orient”, wykonujący głównie moją muzykę, opartą na motywach orientalnych. W zespole grali m.in. Stefan Błaszczyński, członek m.in zespołu "Brathanki", znany dziś jazzman Wojtek Staroniewicz , jazzman i kompozytor muzyki filmowej Tomasz Gąssowski, kompozytor muzyki filmowej Wojciech Lemański, perkusista grający m.in. z Krzysztofem Krawczykiem Henryk KuĄniak, kierownik muzyczny teatru w Bielsku – Białej Krzysztof Maciejowski, grający m.in. z Maryla Rodowicz basista Wojciech Ruciński i inni. Zespół istnieje do dziś, ukazały się 2 kasety z naszą muzyką.
W roku 1986 nawiązałem kontakty z międzynarodową organizacją propagującą jogę oraz idee prospołeczne o nazwie Ananda Marga, założoną w latach 50. w Indii. W ramach tych kontaktów wystąpiłem parokrotnie na różnych festiwalach, byłem wiele razy w Niemczech, raz w Indii oraz zacząłem jeĄdzić do Włoch. Zamieszkałem tam w roku 1993.
We Włoszech nawiązałem współpracę ze znanym muzykoterapeutą , prof. Renzo Luca Carrozzinim. Kaseta z moją muzyką została dołączona do jego książki, prowadziłem zajęcia pod jego kuratelą na prowadzonych przez niego warsztatach, zostałem członkiem honorowym założonego przez niego „Włoskiego Stowarzyszenia Muzykoterapii Wyobrażeniowej” („Societa' Italiana di Musicoterapia Immaginativa”).
We Włoszech założyłem zespół “The Lucyan Group”, wykonujący moje utwory oraz mantry indyjskie. Jestem członkiem zespołu „Shakti Vilas”, z którym wystąpiłem m.in. na festiwalach na Węgrzech i w Polsce. Ukazały się 2 płyty tej grupy we Włoszech, na Węgrzech i w Austrii.
Przez dwa lata byłem kierownikiem muzycznym zespołu “Multitribal”, założonego przez Senegalczyka o nazwisku Falilou Cisse i wykonującego jego kompozycje.

Moja płyta „Relaxing" ukazała się 7 razy w trzech krajach, była też sprzedawana we Włoszech w kioskach jako załącznik do pisma New Age "Re nudo" (18.000 egzemplarzy płyty). Płyta „Bhajans” zespołu “Shakti Vilas” w mojej aranżacji otrzymała w roku 2006 główną nagrodę w kategorii indyjskiej muzyki klasycznej i tradycyjnej w wielkim konkursie płytowym w USA „Just Plain Folks Awards”. Zostało w nim ocenionych ok.35.000 płyt z ponad 70 krajów.
Jestem nauczycielem w prywatnej szkole muzycznej w Weronie (Accademia di Musica Moderna).
Od czasów studiów mam do czynienia z duchowością Wschodu. Medytuję. Spędziłem ok. roku w ośrodkach buddyjskich i jogi w Indiach, Włoszech, Niemczech i Polsce. Zajmuję się reiki.

Źródło: http://lucyan.prv.pl/

 

 

 

 

Dodane: 14.05.2014

Komentarze:


Imię:

Treść komentarza:

Wybierz swój avatar:

Anonim Pan Pani Chłopiec Dziewczynka Geek Żartowniś Luzak Złośnik Zagubiony

Przepisz kod:


Dodaj komentarz